AKAN-SEL köklü geçmişi ve geniş bilgi ağı ile Türkiye’nin yanı sıra bir çok Ortadoğu, Asya ve Avrupa ülkesinde her koşulda güvenilir taşımacılık hizmeti vermektedir. AKAN-SEL’in Mersin’de lojistik merkezi ve ayrıca İstanbul, Ankara, Antalya, İskenderun ve Irak’ta ofisleri, genel kargo antrepoları ve tır alanları bulunmaktadır.

Kendi filosu ve profesyonel ekibi ile dünyanın her yerindeki kurumlar için en uygun lojistik çözümleri üretmekte, tam donanımlı acenteleri ve proje ortakları ile alternatif çözümlü taşımacılık ve depolama hizmetleri sunmaktadır.

ULUSLARARASI KARAYOLU TAŞIMACILIĞI:

AKAN-SEL yaklaşık 250 adet özmal araç filosu ile Orta Doğu, Avrupa ve Orta Asya’da komple ve grupaj (parsiyel) kara taşımacılığı yapmakta ve bu çerçevede

  • Frigolu, kapalı, tenteli ve lowbed dorseler ile her türlü yük taşımacılığı
  • Dökme yük, otomotiv, konteyner ve proje taşımacılığı
  • Kapıdan kapıya teslim
  • Yurtdışı gümrükleme, depolama
  • hizmetleri sunmaktadır.

Araç filomuz uydu sistemleri ile takip edilmektedir.

OTOMOTİV TAŞIMACILIĞI:

AKAN-SEL 2004 yılından beri, uzmanlaşmış kadrosu ve 140 adet oto taşıyıcı aracı ile yurtiçi ve yurtdışında otomobil taşımacılığı yapmaktadır. Ortadoğu’ya özellikle Irak’a ayda ortalama 4.000 otomobil taşıması gerçekleştirmektedir. Ortadoğu pazarının gün geçtikçe genişlediği, özellikle binek ve hafif ticari araç talebinin hızla arttığı bu dönemde firma pazar payını genişletmiş ve lider konuma ulaşmıştır.

Firmamız Türkiye limanlarına gelen Nissan, Range Rover, Jaguar, Toyota, Ford ve KIA gibi birçok ünlü markayı Irak’a taşımaktadır. Ayrıca iş makinaları konusunda Volvo ve Doosan gibi markalara ağır nakliye alanında hizmet vermektedir.

PROJE TAŞIMACILIĞI:

Dünyanın her noktasına özellik arz eden yüklerin taşımasını gerçekleştirme kapasitesine sahip olan firmamız, Orta Doğu ve Orta Asya'da petrol, enerji ve inşaat projelerine yönelik proje taşımacılığı alanında uzmanlaşmıştır.

Özellikle demir-çelik, petrol-boru hattı donanımları, inşaat malzemeleri taşımacılığı konusunda deneyimlidir ve özel donanım, gümrükleme, liman ve ardiye hizmetleri dâhil olmak üzere, her konuda müşteri gereksinimlerini karşılamaktadır.
DEMİRYOLU TAŞIMACILIĞI:

AKAN-SEL, müşterilerine diğer taşımalara oranla daha ekonomik ve daha güvenli olan yurt içi ve yurt dışı demiryolu taşımacılığını da sunmaktadır. Yüklerin çeşitlerine göre, kapalı veya açık vagonlar kullanıp en uygun taşıma ortamını belirleyip taşıma yapmaktadır. Gelen istek doğrultusunda, müşterilerine ait operasyonları da AKAN-SEL üstlenmektedir. Demiryolu konşimentosu ve evrak hizmetleri, iç nakliyeler, yükleme, sağlamlaştırma, shrinkleme, boşaltma hizmetleri gibi bütün işlemleriyle demiryolu taşımacılık hizmetini uzman kadrosuyla müşterilerine sunmaktadır.

Multimodal/ Kombİne Taşımacılık:

AKAN-SEL taşımacılık (kara, deniz, hava ve demiryolu) yöntemlerinin en etkin kombinasyonunu kullanarak müşterilerinin lojistik giderlerini en aza çekmekte ve bu sayede maliyet avantajı sağlayarak tedarik zincirine stratejik değer katmaktadır. Müşteri gereksinimlerinin belirlenmesinden hizmet bitimine kadar olan tüm süreçlerde, işe özel tüm ihtiyaçları göz önünde bulundurarak, minimum maliyetli en uygun çözümleri üretmektedir.

Forwarding HİZMETLERİ:

AKAN-SEL dünya çapındaki bağlantıları ile “forwarding” hizmetlerini başarı ile gerçekleştirmektedir. Kara, hava ve deniz ulaşımı seçeneklerinde en etkin ve ekonomik kombinasyonları kullanarak yüklerin varış noktasına zamanında ve güvenle ulaşması için en verimli çözümü üretmektedir.

Müşterilerine gümrük işlemleri konusunda her türlü danışmanlık hizmeti vermekte, yüklerin alıcıya doğru zamanda ve doğru yere ulaşmasını sağlamak için, ithalat ve ihracat belgelerinin sağlanması ve gümrükleme işlemlerinin takibi de dahil olmak üzere, bu süreci oluşturan operasyonel ve idari işlemlerin her aşamasında müşterilerinin çözüm ortağı olarak hareket etmektedir.

PARSİYEL YÜK HİZMETİ:

Firmamız, proje taşımalarında hızlı çözüme ulaşmak adına, müşterilerinin istekleri doğrultusunda Ortadoğu ve Orta Asya’ya parsiyel kargo taşımacılık hizmeti vermeye başlamıştır.

DEPOLAMA VE PAKETLEME HİZMETLERİ:

Firmamız, müşterilerinin tedarik zinciri boyunca toplam operasyon maliyetlerinin azaltılmasını ve süreçlerin iyileştirilmesini hedeflemektedir.

Taşımacılıkta en uygun çözümlerin yanı sıra, kendi depolama sahasında, modern ve müşteri gereksinimlerine yönelik depolama sistemleri ve kendi iş makineleriyle yükleme, boşaltma, elleçleme hizmetleri sunmaktadır.

GÜMRÜKLEME, SİGORTA VE DANIŞMANLIK HİZMETİ:

AKAN-SEL hizmet sunduğu ithalatçı ve ihracatçı müşterilerinin gümrük işlerini profesyonelce yürütmekte; müşterilerine, nakliye organizasyonu, taşıma, sigorta ve gümrük danışmanlığı hizmetleri vermektedir.

Profesyonel kadromuz hizmet kalitesini en üst düzeyde tutmak için sürekli değişen mevzuatı takip etmekte, oluşan gelişmelerden doğacak sonuçları ve etkilerini incelemekte ve müşterilerini bu çerçevede düzenli olarak bilgilendirmektedir. Ayrıca, yoğun iş akışı içerisinde, kaliteyi sağlamak ve tüm süreci kontrol altında tutmak için özel bir iç denetim mekanizması çalıştırmaktadır.