AKAN-SEL Nakliyat, kurulduğu 1981 yılından itibaren Irak’ta faaliyet göstermektedir. Son yıllarda artan müşteri sayısı ve hizmet yelpazesi ile Irak faaliyet alanı genişlemiştir.
Erbil’de bulunan Irak Merkez ofisinden koordine edilen operasyon hizmetlerimiz, Zaho, Süleymaniye, Kerkük, Bağdat ve Basra vilayetlerinde bulunan ofis ve temsilcilikler ile desteklenmektedir. Aynı zamanda Irak’ta bulunan Antrepolar ile müşterilerimize depolama ve aktarma hizmetleri sunulmaktadır.

AKAN-SEL son yıllarda Irak’ta oldukça hareketli olan otomotiv sektörüne hizmet etmekte ve bu alanda liderliğini korumaktadır. Özmal oto taşıyıcı filosu ile Türkiye limanlarına gelen Nissan, Range Rover, Jaguar, Toyota, Ford, KIA gibi birçok ünlü markayı Irak’a taşımaktadır. Ayrıca iş makinaları konusunda Volvo ve Doosan gibi markaların Irak distribütörlerine ağır nakliye alanında hizmet vermektedir.

Otomotiv dışında ağırlıklı proje yükleri konusunda lojistik hizmet veren şirketimiz, Irak’ta petrol, enerji ve inşaat projelerine yönelik taşımacılıkta uzmanlaşmıştır. Özellikle son yıllarda demir-çelik, petrol boru hattı donanımları, inşaat malzemeleri taşımacılığında önemli projelere imza atmıştır.

Ayrıca, Irak’ta gıda ve mobilya sektöründe faaliyet gösteren birçok dev kuruluşa hizmet veren şirketimiz, yeni yapılan anlaşmalar sayesinde bu sektörlerdeki iş payını artırmıştır.