LOJİSTİK:

AKAN-SEL Nakliyat, kurulduğu 1981 yılından itibaren Irak’ta faaliyet göstermektedir. Son yıllarda artan müşteri sayısı ve hizmet yelpazesi ile Irak faaliyet alanı genişlemiştir.
Erbil’de bulunan Irak Merkez ofisinden koordine edilen operasyon hizmetlerimiz, Zaho, Süleymaniye, Kerkük, Bağdat ve Basra vilayetlerinde bulunan ofis ve temsilcilikler ile desteklenmektedir. Aynı zamanda Irak’ta bulunan Antrepolar ile müşterilerimize depolama ve aktarma hizmetleri sunulmaktadır.

AKAN-SEL son yıllarda Irak’ta oldukça hareketli olan otomotiv sektörüne hizmet etmekte ve bu alanda liderliğini korumaktadır. Özmal oto taşıyıcı filosu ile Türkiye limanlarına gelen Nissan, Range Rover, Jaguar, Toyota, Ford, KIA gibi birçok ünlü markayı Irak’a taşımaktadır. Ayrıca iş makinaları konusunda Volvo ve Doosan gibi markaların Irak distribütörlerine ağır nakliye alanında hizmet vermektedir.

Otomotiv dışında ağırlıklı proje yükleri konusunda lojistik hizmet veren şirketimiz, Irak’ta petrol, enerji ve inşaat projelerine yönelik taşımacılıkta uzmanlaşmıştır. Özellikle son yıllarda demir-çelik, petrol boru hattı donanımları, inşaat malzemeleri taşımacılığında önemli projelere imza atmıştır.

Ayrıca, Irak’ta gıda ve mobilya sektöründe faaliyet gösteren birçok dev kuruluşa hizmet veren şirketimiz, yeni yapılan anlaşmalar sayesinde bu sektörlerdeki iş payını artırmıştır.

 

İNŞAAT:

AKAN-SEL Şirketler Grubu çatısı altında faaliyet gösteren AKMEL Construction Co. inşaat ve taahhüt sektöründe hizmet vermektedir.

Şirketimiz, Türkiye’nin önde gelen enerji firması tarafından inşa edilmekte olan ve Irak’ın enerji ihtiyacının %40’lık bölümünü karşılayacak elektrik santrali projesinde taşeronluk hizmeti vermektedir. Bu projenin dışında da alt ve üst yapı olmak üzere birçok projeyi yürütmektedir.

Yakın gelecekte kuracağı hazır beton santralleri ile de hazır beton sektöründe yer edinecek olan şirketimiz için Irak’ın yeniden yapılandırılması sırasında üstleneceği birçok proje hedeflenmektedir.

İnşaat projelerinde, vinç, manlift, çeşitli ekipman ve tır dahil olmak üzere iş makinesi kiralama hizmeti verilmektedir.

 

PAZARLAMA:

AKAN-SEL, Irak ofisi ve kurduğu stratejik ortaklıklar sayesinde Türkiye’nin önde gelen markalarını Irak pazarına ihraç etmektedir. Başta domates salçası, konserve çeşitleri, reçel, bal ve bakliyat çeşitleri olmak üzere birçok Türk markasının Irak’ta pazarlama faaliyetlerini yürütmektedir. Buna ek olarak, Irak’a mobilya, inşaat malzemeleri ve mermer ihracatı yapılmaktadır.

Adore Mobilya’nın Irak distribütörlüğünü ve Irak’ın ilk uluslararası zincir mağazası olan Carrefour Erbil’in tedarikçiliğini yürütmektedir. Mobilya ve inşaat malzemeleri sektörlerine hizmet vermek amacıyla Erbil, Zaho ve Bağdat’da depolarımız bulunmaktadır.